Верховна Рада заборонила продавати ліки дітям

2.6.2023 в 13:03 Політика

Верховна Рада заборонила продаж лікарських засобів особам, які не досягли 14-річного віку

Про це йдеться в голосуванні за законопроєкт №5122.

Проєкт закону №5122 про внесення змін до статті 21 закону “Про лікарські засоби” щодо заборони продажу лікарських засобів дітям за основу та в цілому підтримали 306 народних депутатів. 

Згідно з ним, “реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється”. 

У разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.

Нардеп від “Слуги народу” Сергій Кузьміних пояснив, що метою є зменшити рівень суїцидів серед дітей, адже ліки часто продають без рецепту і вони є доступним засобом.  

“За даними ВООЗ, більше 60% самогубств відбувається завдяки лікарським засобам, і більший відсоток із них – саме діти. Лише за даними ОХМАТДИТу. Щорічно близько 70 дітей ми маємо, як закінчують життя самогубством”, – сказав він.

За два альтернативних законопроєкти народні депутати не голосували.

Фракції “Батьківщина” й ОПЗЖ виступали за законопроєкт №5122-2, в якому зміни пропнувалося виписати так: “Реалізація (відпуск) лікарських засобів (у тому числі, з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) малолітнім особам, а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу – малолітній особі забороняється”.

У “Слузі народу” наголосили, що основний законопроєкт також включає заборону на онлайн продаж ліків. 

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада збільшила штрафи за злочини проти журналістів.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин