Вбивство COVID-пацієнтів: в Італії арештували лікаря

27.1.2023 в 17:52 Суспільство

На півночі Італії під домашній арешт посадили лікаря, якого підозрюють у вбивстві двох хворих на COVID-19 пацієнтів на початку пандемії

Про це повідомляє агентство ANSA з посиланням на місцеву поліцію.

Зазначається, що прокуратура інкримінує 47-річному Карлу Моска навмисне введення міорелаксантів двом пацієнтам лікарні поблизу містечка Брешія, що призвело до їхньої смерті.

В обвинувальному акті йдеться про те, що лікар таким чином хотів звільнити ліжко-місця та намагався зменшити навантаження на відділення невідкладної допомоги, яке було перевантажене в критичні перші дні пандемії на півночі Італії.

За даними слідчих, через кілька тижнів було повідомлено про смерть двох пацієнтів віком 51 та 80 років; їхні тіла ексгумували та виявили в них анестетики.

Наразі підозрюваний очікує допиту, запланованого на п’ятницю, 29 січня.

Міорелаксанти є лікарськими препаратами, що знижують тонус скелетних м’язів, скорочуючи рухову активність до повної нерухомості. Їх використовують, зокрема, при інтубації хворих, а неправильне дозування може призвести до смерті пацієнтів.

Італія наразі знаходиться на восьмому місці у світі за темпами розповсюдження коронавірусу. Від початку пандемії померло вже більше 86 тисяч італійців.

Раніше повідомлялося, що у Франції заборонили носити пошиті вдома маски.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин