В ОАЕ завдяки дронам хочуть збільшити кількість опадів

18.3.2023 в 17:24 Суспільство

Влада Арабських Еміратів доручила дослідникам з’ясувати, як можна збільшити кількість опадів у країні за допомогою безпілотників

Про це повідомляє BBC.

В ОАЕ у середньому випадає 100 мм опадів на рік, але влада хоче, щоб цей показник був вищий. Для порівняння у Великій Британії за рік випадає понад 1300 мм опадів. У 2017 році уряд виділив 15 мільйонів доларів на дев’ять різних проєктів для збільшення опадів.

Зокрема команді британських дослідників заплатили 1,4 мільйона доларів — вони мають перевірити, як електричний заряд може впливати на хмари. Вчені кажуть, що в ОАЕ «багато хмар», тому треба змусити краплі води впасти звідти на землю.

Британські дослідники хочуть використовувати дрони, які вдарятимуть у хмари електричним струмом, що має призвести до утворення крапель дощу.

Доктор Керрі Ніколл, який бере участь у проєкті, каже, що електричний струм збільшує імовірність злиття молекул води, що допоможе їм стати краплями дощу.

Директор науково-дослідної програми з питань дощу Аля Аль-Мазруй розповіла, що безпілотники виготовлять у Великій Британії, а випробовуватимуть їх у Дубаї.

“Вони будуть оснащені приладами для випромінювання електричного заряду та датчиками. Безпілотники літатимуть на невеликій висоті та випускатимуть заряд у хмари, щоб стимулювати опади”, — розповіла вона Arab News.

Наразі в ОАЕ використовують спосіб «посіву хмар», щоб стимулювати хмари. Для цього літаки скидають у хмари хімікати, щоб збільшити кількість опадів.

Раніше повідомлялося, що українська делегація уклала конкретні домовленості з ОАЕ.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин