Уряд запланував запуск 5G в Україні - навіщо палити вежі та до чого тут Кремль?

20.11.2022 в 19:00 ЕксклюзивСуспільство

Рептилоїди, масони та агенти різних спецслужб знов взяли гору і вже у 2021-2022 рр. в Україні запровадять 5G-інтернет. На нас почнуть діяти негативні випромінювання та розповсюджувати коронавірус.

Що з цього правда і до чого тут Кремль розібрався агент з протидії всесвітнім змовам Олег Хіора.

11 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що уряд затвердив план дій по впровадженню 5G в Україні. Урядовець дійсно міністр цифрової трансформації, а така постанова прийнята Кабміном.

Навіщо руйнувати вежі?

Все просто і водночас дивно: на заході люди ще до пандемії коронавірусу почали перейматися проблемою вишок, пояснюючи це їхнім впливом на здоров’я людей.

Підлив масла у вогонь професор Джоел Московітц статею в журналі Scientific American. Якщо коротко, то в ній йдеться про те, що техногогія 5G виклакає онкозахворювання. Цю статтю одразу ж розкритикували інші спеціалісти за її невідповідність науковим нормам. На цьому все і мало б закінчитися.

Але в не цій історії.

У Європі атаковані більше сотень вишок станом на листопад 2020

З розповсюдженням коронавірусу, додався новий наратив в прибічників світової змови. Вишки “почали передавати COVID-19”. Після цього атаки почастішали.

На початку квітня у Великій Британії невідомі атакували радіовишки, у той же час схожі атаки відбулися в Нідерландах.  Це могло б виглядати досить абсурдно, якби не було так прозаїчно.

Дивні канали розповсюдження теорії

Основними каналами розповсюдження цієї конспірологічної теорії є групи в соцмережах та сайти.

Одна з найвідоміших груп у Фейсбуці з протидії 5G вже налічує більше 35 тис. користувачів. Там точаться дискусії, люди пропонують методи боротьби та пересилають один одному дивакуваті картинки в стилі “Однокласників”.

Сторінка Stop5G у Facebook

Частина дописів у спільноті - це посилання на інші сайти, більшість із яких не викликають довіри. Наприклад, 10 листопада адміністратор групи Джон Кулес публікує відео Russia Today.

Публікація Джона Кулеса в групі Stop5G

Перейшовши з Stop5G на сайт davidicke.com, ми бачимо такіж сами конспірологічні новини. Ось наприклад одна з них:

“Психопат Білл Гейтс каже, що більше 50% бізнес подорожей зникне в пост-коронавірусному світі тому, що він знає, що це план глобального культу, якому він служить.”

Напис на зображені: “Чоловік, який знищить світ для своїх володарів”

Рупор німецької конспірології

Крім анонімних інтернет користувачів, фейки розносять також цілком відомі постаті.

Одна з них - Кен Єбсен, колишній радіо-ведучий, а нині ковід-десидент, який на Ютубі набирає по 3 млн переглядів. Він конспіролог, займається активізмом та роками ретранслює російські ідеї.

Німецьке видання Correctiv опублікувало матеріл, в якому викрило цілий список його фейків, серед яких конспірологія довкола постаті Біла Гейста, “секретні дані” стосовно примусової вакцинації та неправдива інформація щодо діяльності Всесвітньої організації охорони здоров’я.

RT Exklusiv: Ken Jebsen erklärt, warum er den Kölner Karlspreis nicht  entgegennehmen wird - YouTube
Кен Єбсен на RT Deutsch

Крім конспірології Єбсен також цікавиться геополітикою. Напочатку війни на Донбасі він прокоментував ці події, як результат втручання США та ЄС, а конфлікт на Сході України він назвав громадянською війною. Також Єбсен часто дає коментарі для Russia Today, яке його називає “провідним німецьким журналістом”.

Думки експертів сходяться

Дослідник теорій змови та викладач університету Лідса Ілля Яблоков наводить приклади використання російською владою конспірологічних ідей, які довгий час знаходилися на низовому рівні.

Він каже, що “почалося це з імпічменту Єльцина, коли з п’яти звинувачень чотири стосувалися його «змови» проти народу Росії” та продовжується по сьогоднішній день.

Илья Яблоков. Русская культура заговора - YouTube
Ілля Яблоков - автор книги “Російська культура змови”

Також він вважає, що: “Під час, так званих, «кольорових революцій» 2003 року, 2004 року, 2005-го і під час путінського транзиту влади в 2008-му році. І в цей момент ті низові теорії змови, які бачили в олігархів або умовному Заході загрозу, набули статусу державної ідеології і почали поширюватися через телебачення”.

За його словами в цей час була створена ціла інфраструктура, до якої приєдналися Гліб Павловський, Владислав Сурков. Довкола цієї діяльності працювали “цілі інстититути, прокремлівські НКО, прокремлівські медіа, прокремлівські інтелектуали, генерували всілякі теорії змови Заходу проти Росії”.

Старший аналітик Українського кризового медіа-центру Олександра Цехановська вважає, що Росії вигідно просувати теорії змови, щоб донести світу, що “ліберальні цінності не витримують удару пандемії”.

Росія і Китай – союзники у створенні фейків про коронавірус? |
Старший аналітик Українського кризового медіа-центру Олександра Цехановська

“Просування антинаукових конспірологічних теорій, які зараз набули форм фейків щодо походження коронавірусу і можливих засобів боротьби з ним, теж використовували раніше – зокрема, підтримка антівакцінаторского руху в США”, вважає Олександра Цехановська.

У всіх теорій змови є кінцева мета

Більшість конспірологічних теорій створені штучно щоби впливати на настрої людей стосовно важливих питань. Здавалося б де зв’язок між вежами та ковідом? При чому тут Білл Гейтс та чіпування населення?

Умілими маніпуляціями думкою громадян все це перетворюється зі звичайних дивакуватих історій в інформаційні кампанії проти європейських країн та Сполучених штатів.

Вплив на свідомість – це як раз таки справа рук великого пропагандистського апарату Кремля, який складається не тільки з Микити Міхалкова та Першого каналу, а й з гібридних “інфлюенсерів”, таких як Кен Єбсен.

Швейцарцы протестуют против мобильной сети 5G | Новости из Германии о  Европе | DW | 22.09.2022
Протести проти 5G в Швейцарії

Також важливу роль відіграють перші осердя вірусу конспірології – соцмережі. Там створюється інформаційний фон теоріям змови та надається суспільна вага для них.

Все це робиться аби не тільки жителі Росії, яких кожен день “маринують” Скобєєва та Кисельов, а й західні публіка, засумнівалася в легітимності влади в своїх країнах.

Створюються такі осередки впливу з метою донести жителям західних країн, що офіційна влада приховує правду від них, а значить – вона не легітимна та несе у собі загрозу.

І наостанок…

Варто зауважити, що крім професора Московітца жоден вчений не підтвердив негативний вплив 5G на здоров’я людей, а в самій Росії на цю технологію планують витратити сотні мільярдів карбованців, про що повідомляють топові про-кремлівські видання.

А сам гендиректор “Ростеху” Сергій Чємєзов називає п’яте покоління зв’язку “високошвидкісною мережею” та наголошує на важливості “створення власних сучасних та надійних технологій передачі даних” чим він і вважає 5G.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин