Уряд Нідерландів подав у відставку через скандал

15.1.2023 в 15:19 · 13Переглядів Політика

Уряд прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте подав у відставку у п’ятницю через скандал, в якому податкові органи помилково звинуватили тисячі сімей в шахрайстві

Про це повідомляє NOS.

Рютте запропонує королю відставку свого третього кабінету всього за два місяці до виборів до парламенту. Падіння уряду наближалося вже кілька днів, і сьогодні кабінет нарешті зробив рішучий крок.

Міністри залишатимуться виконуючими обов’язки доти, доки не буде сформована нова коаліція. 

В березні у Нідерландах повинні відбутися загальні вибори. Рютте та його правоцентристська Народна партія за свободу та демократію лідирує в опитуваннях. 

Раніше Рютте заявляв, що виступає проти розпуску коаліції, стверджуючи, що Нідерландам потрібна стабільність під час епідемії коронавірусу. Однак інші партії коаліції заявили, що вважають неминучими політичні наслідки після різкого парламентського звіту, який спричинив скандал. 

У грудні був опублікований звіт депутатів під назвою “Безпрецедентна несправедливість”. У документі вказується, що податковим органом Нідерландів “були порушені основоположні принципи верховенства закону”, і розслідування шахрайства щодо сімей почалися через “таку просту річ, як адміністративна помилка, без будь-якого злого умислу”.

Раніше повідомлялося, що в Чехії топ-чиновник пішов у відставку після скандалу з вакцинацією.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин