У Сербії застосували китайську вакцину

20.1.2023 в 11:35 Політика

Сербія стала першою європейською країною, яка почала кампанію масової вакцинації з використанням китайської вакцини Sinopharm

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Вакцина Sinopharm викликала суперечки в багатьох країнах Зазоду. Китай схвалив цю вакцину до використання наприкінці минулого року, не навівши, втім, даних про її дієвість, хоч розробник заявляв про 79 відсотків ефективності. Це значно нижче за ті 95 відсотків, про які повідомляють щодо вакцин західного виробництва – Pfizer/BioNTech і Moderna.

Сербія, яка минулого тижня отримала 1 мільйон доз вакцини Sinopharm, підтримує тісні зв’язки з Пекіном, а китайські компанії вклали мільярди євро в цю країну на Західних Балканах.

Сербія, яка має і тісні зв’язки з Росією, почала 6 січня використовувати також російську вакцину Sputnik-V, попри відсутність масштабних клінічних випробувань.

Сербія і Білорусь – єдині європейські країни, які використовують російську вакцину, яка не має схвалення Європейського агентства з лікарських засобів чи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Сербія запустила свою програму з вакцинації проти коронавірусу з використанням вакцини Pfizer-BioNTech в грудні, втім поставки цієї вакцини наразі обмежені, тому країна прагне диверсифікувати поставки вакцин.

Раніше повідомлялося, що в Чехії топ-чиновник пішов у відставку після скандалу з вакцинацією.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин