У Сальвадорі тисячі людей протестують проти біткоїна

16.9.2022 в 13:37 Суспільство

Тисячі людей вийшли протестувати на вулиці Сальвадору проти рішення влади країни зробити біткоїн офіційним платіжним засобом

Про це пише BBC.

Президент Наїб Букеле переконує, що криптовалюта допоможе сальвадорцям, які працюють за кордоном, відправляти гроші додому.

Але демонстранти побоюються, що це принесе нестабільність та інфляцію в бідну латиноамериканську країну. Деякі протестувальники підпалили новий банкомат для біткоїнів, а інші тримали в руках таблички з написами “Диктатор Букеле”, “Ні біткоїнам” і “Поважайте Конституцію”.

Вони також звинувачують президента у використанні авторитарних засобів для посилення своєї влади. Нещодавно Букеле спробував закріпити контроль над судовою системою, яка раніше дозволила балотуватися йому на другий термін поспіль попри конституційні обмеження.

“Сьогодні вранці важливо сказати: досить! Те, що робить уряд, зарозуміло, це авторитаризм”, — каже учасниця протесту Дора Рівера.

Минулого тижня Сальвадор став першою країною, яка разом з доларом США дозволила використовувати віртуальну валюту в якості законного платіжного засобу.

Попри звинувачення, Букеле має підтримку серед населення: нещодавнє опитування газет показало, що 85,7% людей схвалюють політика.

Раніше повідомлялося, що українські посадовці цьогоріч задекларували біткоїнів на 75 млрд грн.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин