У Росії планують блокувати соцмережі через заклики до акцій

4.2.2023 в 13:16 Суспільство

Комісія Ради Федерації з інформполітики та взаємодії із ЗМІ пропонує прийняти закон, який дозволить блокувати соцмережі за заклики до участі в акціях протесту.

Про це повідомляє ТАСС із посиланням на главу комісії Алєксєя Пушкова.

За його словами, необхідно ввести систему покарань для соцмереж - від адміністративних штрафів до тимчасового або постійного блокування.

Пушков вважає, що на протестних акціях 23 і 31 сiчня “деякі інтернет-платформи підійшли до тонкої грані, що відокремлює соціальні мережі від іноземних агентів, які представляють інтереси зарубіжних держав”.

“Такі інтернет-платформи, як Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, TikTok, стали джерелом поширення серед громадян РФ закликів до масових безладів, інформації, спрямованої на їх схиляння чи інше втягнення у вчинення протиправних дій, у тому числі становлять загрозу для життя і здоров’я інших громадян, а також недостовірної суспільно значимої інформації, поширюваної під виглядом достовірних повідомлень” - йдеться в повідомленні.

23 та 31 січня в Росії пройшли масові акції на підтримку опозиціонера Олексія Навального.

Перед акцією 23 січня Роскомнадзор зажадав від Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, TikTok та “ВКонтакте” видалити заклики на ці акції. Перед акцією 31 січня представників TikTok, Facebook, Telegram та “ВКонтакте” викликали до Роскомнадзору.

Роскомнадзор також попереджав соцмережі про штрафи від 800 тис. до 4 млн рублів, які передбачені законодавством за невиконання цієї вимоги.

Раніше повідомлялося, що в Росії можуть створити аналог ЄСПЛ.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин