У Польщі святкують День Незалежності

11.11.2022 в 12:38 Суспільство

11-го листопада Польща святкує Національний День Незалежності

Саме цього дня в 1918 році польська держава повернулася на карту Європи після того, як її територія протягом 123-х років знаходилася під владою Австрія, Пруссії та Росії.

Чому саме 11 листопада?

Одинадцяте листопада – це умовна дата. Насправді Регентська рада оголосила незалежність не 11-го листопада, а 7-го жовтня 1918-го року з ініціативи Князя Регента Здіслава Любомирського. У цей день Польща нарешті відмовилася від окупаційної влади та стала  Польською Республікою, яку стали називати Другою Річчю Посполитою, щоб підкреслити спадкоємність від королівської Речі Посполитої.

День незалежності і епідемія коронавірусу

Зазвичай 11-го листопада по всій країні за вікнами будинків, уздовж доріг розвішують біло-червоні прапори, проводяться урочистості, паради та концерти. Однак цього разу жодних офіційних масових заходів не передбачається. Причина - епідемія коронавірусу та обмеження, які з цим пов’язані. Але 102-ту річницю планують вшанувати у кожному населеному пункті Польщі.

Всюди заплановано покладання квітів та урочисті меси. 11 листопада президент Анджей Дуда покладе квіти до пам’ятнику Отців Незалежності на Королівській дорозі та відвідає пам’ятник Невідомому солдату. 

Замість маршів всіх запрошують проїхатися містами будь-яким транспортним засобом, можна навіть на велосипеді. О 12:00 відбудеться загальнопольська акція „Niepodległa do hymnu”. В усіх містах та селах співатимуть  “Мазурек Домбровського”. Майже всі вийдуть в цей час на вулиці, а у Любліні вирішили співати на балконах, щоб не наражати людей на небезпеку заразитися вірусом. Подія „Niepodległa do hymnu” буде також доступною онлайн.

У рамках урочистостей з нагоди 102-ї річниці відновлення незалежності Польщі й на вшанування союзницької боротьби українців, поляків, угорців та французів у польсько-більшовицькій війні 1920 року у місті Скерневіце відкрили пам’ятник “Напередодні Варшавської битви”.  Одним із героїв памятника є й Симон Петлюра - голова Директорії УНР й борець за незалежність України у ХХ сторіччі.

Також раніше повідомлялося, що Дуда ратифікував військову угоду з США.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин