У Польщі міністра освіти та депутата покарали за “гомофобні висловлювання”

18.11.2022 в 17:32 Політика

Чинний міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек та депутат керівної партії Яцек Жалєк отримали покарання у вигляді догани за “образливі слова” щодо “ЛГБТ”

Про це повідомляє RMF24.

В інтерв’ю польському виданню керівник парламентського комітету з питань етики заявив, що рішення про догану Чарнеку було прийнято більшістю голосів, тоді як сам міністр освіти та науки не з’явився на засідання комітету та не обґрунтував свою відсутність. Вона визнала, що Чарнека було покарано за  гомофобські заяви.

Другою особою, якій комісія стала догана, був депутат від “Право і Справедливість” Яцек Чалек за його висловлювання у “Фактах по факту” на TVN24 12 червня 2020 року.

Того дня Яцек Чалек, депутат Угоди та заступник міністра фінансів та регіональної політики, віддалено взяв участь у програмі “Факти після фактів”. Під час зустрічі його попросили прокоментувати слова керівника виборчого штабу Анджея Дуди Йоахіма Брудзінського, який написав у соцмережах, що “Польща без ЛГБТ - найкраща”.

Чи не підписали б ви це? - запитала ведуча програми Катажина Коленда-Залеська. Я розумію, що мова йде про ідеологію , відповів Чалек. Ні, там чітко написано: “Польща без ЛГБТ - найкраща”,  - підкреслила Коленда-Залеська. Що таке ЛГБТ? - запитав Чалек. Коли журналіст TVN24 відповів, що “всі вони гомосексуали, транссексуали”, депутат кинув: Це не люди. Це ідеологія. У відповідь журналіст закінчив розмову.

Чалек не хотів коментувати рішення комітету. Коли я дізнаюся обґрунтування того, що придумали ці орли, я прокоментую, - сказав він польским медіа.

Згідно з документом на веб-сайті парламенту, клопотання про покарання Чарнека і Лалки подавали: клуб Громадянської коаліції, віце-президент Лівого клубу Моніка Павловська, члени лівих: Магдалена Бієт, Агнешка Дзем’янович-Бак, Кароліна Павличак та Анна Марія Жуковська також Асоціація проти антисемітизму та ксенофобії Відкрита республіка.

Також раніше повідомлялося, що прем’єр Польщі відреагував на протести прибічників абортів.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин