У Нідерландах “карантинні” протести переросли в погроми

25.1.2023 в 13:05 Суспільство

Внаслідок погромів після нічних заворушень, що розпочалися у Нідерландах після розгону акцій проти коронавірусних обмежень, завдано величезні збитки

Про це повідомляє Укрінформ.

Мітинги проти коронавірусних обмежень після комендантської години відбулися щонайменше в десяти нідерландських містах.

“Найбільше безладу мітингарі наробили в Гаазі, Амстердамі, Ейндховені, Тілбурзі, Бреді, Арнемі, Венло та Енсхеде. На вулицях - розбите скло вітрин магазинів, спалені сміттєві баки, велосипеди та автівки, пограбовані магазини. Мітингарі жбурляли в поліцію каміння, кидали петарди. Найбільше шкоди зазнав Ейндховен. Центр міста потрощений та закритий від самого ранку. Близько 30 комунальників від самого ранку намагаються навести лад. Також стрічкою огороджена частина входу до залізничного вокзалу, щоб не наражати на небезпеку подорожуючих, адже розбите мітингарями скло з першого поверху будівлі вокзалу продовжує падати на землю” - йдеться в повідомленні.

Мер Ейндховена заявив, що збитки “безпрецедентні та величезні”.

Зазначається, що в Амстердамі за участь в незаконній демонстрації проти коронавірусних обмежень було затримано понад 100 мітингарів. Участь в акції протесту взяло понад тисячу людей.

Незаконну акцію поліція розганяла, використовуючи водомети та сльозоточивий газ, що призвело до сутичок мітингарів з правоохоронцями.

Акції протестів проти коронавірусних обмежень стартували в Ейндховені та Амстердамі. Згодом, попри комендантську годину, охопили інші міста.

Міністр юстиції та безпеки Нідерландів Фердинанд Грапперхаус зазначив, що такі дії не мають нічого спільного з акціями проти коронавірусних обмежень, а більше схожі на насильство та злочинні дії. І закликав боротися з вірусом, а не один із одним. Мери міст, що постраждали від демонстрацій, занепокоєні неспокійною ніччю та агресивною поведінкою учасників мітингу проти коронавірусних обмежень. Вони заявили, що підтримують дії правоохоронців та співчувають підприємцям чиї вітрини пошкоджені через протести. А ще закликають людей використовувати інші методи, щоб їх голос був почутий.

На вулиці люди вийшли через посилення карантинних обмежень, зокрема, запровадження комендантської години.

Раніше повідомлялося, що в Берліні поліція застосувала водомети проти демонстрантів.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин