У Києві націоналісти протестували біля посольства Ізраїлю (ФОТО)

11.3.2023 в 18:37 Суспільство

У четвер, 11 березня, націоналісти влаштували пікет біля посольства Ізраїлю з вимогою відставки посла Джоеля Ліона

Про це повідомляє кореспондент НАРАЗІ.МЕДІА.

Сьогодні, 11 березня, декілька десятків активістів прийшли під посольство Ізраїлю та вимагали відставки посла Джоеля Ліона через його нещодавню заяву з приводу перейменування футбольного стадіону в Тернополі на ім’я Романа Шухевича.

Націоналісти заявили, що втручання у внутрішні справи України та намагання спаплюжити національних героїв та історичне минуле українського народу є неподобством, на що варто радикально реагувати.

“Ми рішуче засуджуємо рішення Тернопільської міської ради присвоїти міському стадіону ім’я сумнозвісного гауптмана 201-го батальйону шуцманшафту Романа Шухевича та вимагаємо негайно скасувати це рішення”, — написав посол Ліон у Twitter.

Зазначається, що речник українського МЗС Олег Ніколенко наголосив, що збереження національної пам’яті українського народу залишається одним з пріоритетів державної політики України.

5 березня Тернопільська міська рада одноголосно ухвалила рішення про перейменування міського стадіону іменем Романа Шухевича.

Twitter Джоеля Ліона

У коментарях до твіту посла користувачі пишуть, що Роман Шухевич ніколи не належав до структури СС, що він та його родина під час Другої світової війни переховували євреїв, закликають не втручатися у внутрішні справи України та визнати Голодомор геноцидом українського народу, чого ще не зробив Ізраїль.

Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон не вперше засуджує українських діячів. У січні минулого року він разом з послом Польщі Бартошем Ціхоцкі зробили спільну заяву, в якій різко засудили вшанування в Україні постатей та історичних подій, “які потрібно раз і назавжди засудити”.

Йшлося про банер із зображенням Степана Бандери, який 1 січня, у день народження Бандери, з’явився на будівлі Київської міської державної адміністрації.

Раніше повідомлялося, що мер Тернополя звернувся до посла Ізраїлю.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин