У Києві всередині готелю Козацький протестують волонтери та добровольці

17.11.2022 в 18:05 ЕксклюзивСуспільство

Громадські організації розпочинають мітинг всередині готелю через відключення світла та води в Козацькому Домі

Про це повідомляє кореспондент “Наразі.Медіа“.

Причиною сьогоднішної акції протесту є відключення водопостачання та електроенергії в Козацькому Домі, що знаходиться в центрі Києва по вулиці провулок Тараса Шевченка, 5. Слід зазначити, що з 2014-го року в столичній будівлі перебувають волонтери та громадські організації, котрі виграли конкурс у Міністерстві оборони на право розгортання власних проєктів на території минулого готелю.

Представник громадьских організацій, котрі розташовані в “Козацькому Домі”, Євген Врядник, пояснює причину сьогоднішньої акції протесту в готелі

Зі слів представників громадських організацій, котрі сьогодні зібралися всередині діючого готелю Козацький, до 2015-го року будівля знаходилася в аварійному занедбаному стані та не була придатна для функціонування в ній. Однак, коли волонтери виграли конкурс на доступ до приміщення, котре належить Міністерству оборони України, у “Козацькому Домі” зробили ремонт та розташували в ньому різноманітні проєкти: бібліотеку, лекторій, мистецький гурток, спортивні зали тощо.

Фото з місця проведення акції

“Ми, люди, котрі волонтерили і брали участь в деяких подіях, пов’язаних і з революцією та з війною, офіційно зареєструвались на конкурс та принесли свою програму. І виграли його півтора року тому, у березні 2015-го. До нас готель був збитковий, сума становила вісім мільйонів гривень. І коли ми почали ним займатись, він став навіть прибутковим. І це при тому, що рахунки є заблоковані”, – розповів заступник голови Громадської ради при Міноборони Андрій Шатілін виданню “ZIK”.

Він також наголосив, що за порядок у готелі довелося повоювати.

“Як тільки ми почали наводити лад, по нас почали “бити” свої, Міністерство оборони. Воно неоднорідне. Ми не скажемо, що всі люди в Міністерстві оборони «крадуни», але система стара і ми зіткнулися з посадовим особами, які чітко “воювали” на боці ворога у цій ситуації”, – додав Шатілін.

Фото з місця проведення акції

Коли та за яких обставин все розпочалося?

“У 2000 році була укладена тристороння угода, а у 2011 незаконно уклали ще одну, додаткову. І саме останній документ ввів обтяження на даний готель“, – сказав держсекретар Міноборони України Олександр Дублян.

Угода була укладена між держпідприємством “Готель Козацький”, до якового належить ще декілька об’єктів у столиці, та офшорною компанією “Карлтон трейдінг ЛТД” і її дочірньою компанією “Карлтон трейдінг Україна”. “Карлтон”, буцім, вклав у готель мільйони гривень та очікував на повернення своїх інвестицій. Цього, за їхніми словами, не відбулося – і представники приватних компаній пішли до Стокгольмського арбітражного суду. Там Феміда стала на їхній бік – і тепер вони прагнуть вже через українські суди стати співуправлінцями готелю.

До слова, ЗМІ пов’язують компанію “Карлтон трейдінг ЛТД” з Ігорем Коломойським.

“Фактично, ми боролись не тільки з групою «Карлтон» і тими людьми, які просто вкрали у держави в центрі міста готельний комплекс вартістю близько 40 мільйонів доларів. Зіткнулися з тим, що повинні воювати на два фронти”, – зазначив заступник голови Громадської ради при Міноборони Андрій Шатілін.

Також раніше повідомлялося, що під стінами Апеляційного суду проходила акція з вимогами припинити розкрадання військового майна.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин