У Гданську назвали сквер на честь генерала армії УНР

26.11.2022 в 16:47 Суспільство

Міська рада Гданська у четвер, 26 листопада, ухвалила рішення про присвоєння одному зі скверів міста імені генерала армії УНР Марка Безручка

Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на посла України в Польщі Андрій Дещиця.

“Сквери названі на честь генерала Української народної армії Марка Безручка у Варшаві та Кошаліні, кільцева розв’язка у Вроцлаві, а тепер ще й рішення влади Гданська”, - повідомив дипломат у Twitter.

Із пропозицією присвоїти скверу ім’я генерала виступив консул України в Гданську Лев Захарчишин, повідомила пресслужба мерії міста. За постанову проголосувало 27 депутатів Гданської міської ради, утрималися 7.

Генерал Марко Безручко розглядається журналістами та істориками як символ польсько-українського братерства у спільній боротьбі проти комуністичної загрози.

Безручко очолював оборону від наступу більшовиків польського міста Замостя в серпні-вересні 1920 року. Згодом він жив та працював у Варшаві, був членом Вищої військової ради УНР в екзилі, міністром екзильного уряду, головою Українського клубу, головою Українського воєнно-історичного товариства у Варшаві, редактором та видавцем військово-історичного мемуарного збірника “За Державність”.

Безручко похований на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

Також раніше повідомлялося, що в місті Скерневіце відкрили пам’ятник “Напередодні Варшавської битви” з Симоном Петлюрою.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин