Тонну бурштину з Волині виставляють на продаж

26.11.2022 в 12:39 Різне

Місцеве комунальне підприємство оголосило другий аукціон з продажу сонячного каміння, яке видобули офіційно на Волині

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Зі слів виконувача обов’язків директора комунального підприємства Анатолія Капустюка, всі українські компанії, які придбали волинський бурштин, його вже забрали. Естонська компанія, яка заявила про купівлю 500 кг каменю, забирає частинами по 100 кг.

“Ніхто не тільки не відмовився, а навпаки, усі покупці відзначають високу якість бурштину, видобутого на Волині. До прикладу, одним із перших покупців був український підприємець Михайло Кальмер. Він зізнався: цього разу взяли сонячне каміння, так би мовити, “на пробу”, щоб знати, чи співпрацювати далі з Волинським КП та чи якісний бурштин. Тепер він - постійний клієнт” - зазначив Капустюк.

“Покупці дуже задоволені. Той же Кальмер, який казав ЗМІ: “Побачимо, яка якість”, забрав свою покупку та наступного дня приїхав знову. Загалом, в міжаукціонний період, він був у нас вже 5 разів та купував бурштин за цінами аукціону. Більше того, ми підписали з ним форвардний контракт на фракцію 0-2 г, в якому він запевнив, що готовий купувати по 70 доларів за кілограм. Це при тому, що стартова ціна лоту була 20 доларів за кілограм, а під час аукціону вона виросла до 50 доларів”, - розповів Анатолій Капустюк.

Що ж до ексклюзивного каміння – шматків вагою понад 500 г, то їх наразі не планують продавати. Придбати це каміння висловив бажання Мінфін до Національного музею. Проте поки через брак бюджетних коштів Міністерство фінансів не запропонувало своєї ціни. Анатолій Капустюк додав, що наразі ці зразки не планують виставляти на продаж.

Також раніше повідомлялося, що CБУ виявила контрабанду унікального бурштину до однієї з арабських країн.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин