ТКГ: Росія відмовляється брати відповідальність за Донбас

26.11.2022 в 11:29 Політика

Делегація РФ в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу відмовилася брати на себе відповідальність за “план дій” проросійських сепаратистів, а представники ОБСЄ на переговорах стають на бік Росії

Про це за підсумками онлайн-засідання повідомив радник української делегації Олексій Арестович.

Зазначається, що засідання проходило на підвищених тонах, а голову української делегації Леоніда Кравчука відверто дістали.

Представник Луганської області в ТКГ Сергій Гармаш пояснив, що запропонований сепаратистами “план” має подати Росія у вигляді офіційного документа, оскільки бойовики в ТКГ представлені радниками від російської сторони та не є членами ТКГ. За його словами, Росія намагається підсовувати Україні рішення нечленів ТКГ, відмовляючись брати будь-яку відповідальність за контрольовані нею “республіки”.

“Сьогодні на ТКГ, на чергове прохання Кравчука до РФ офіційно представити в ТКГ план дій від російської делегації або подати план ОРДЛО від імені російської делегації, представник РФ Борис Гризлов заявив, що якби такий план і зʼявився, то це було б втручанням Росії у внутрішні справи України, на що Росія, звичайно ж, піти не може”, — написав Гармаш.

Він вважає, що РФ таким чином намагається грати роль посередника, який не зацікавлений у припиненні війни, а хоче легітимізувати “своїх маріонеток” та знизити роль “нормандської четвірки”, в якій Росія опинилася одна проти трьох - Німеччина, Франція та Україна.

“РФ намагається дезавуювати і “нормандський” формат, і роботу ТКГ та взяла курс на конфронтацію — аж до прямої брехні про те, що вони нібито не є стороною конфлікту та нібито це Україна запросила їх побути посередником”, — вважає Арестович.

Що стосується ОБСЄ, Гармаш та Арестович заявили, що представники організації продемонстрували упереджене ставлення до України, і Кремль цим може скористатися в контексті звинувачень про нібито вихід України з ТКГ.

“Упередженість помітна вже не тільки на рівні робочих підгруп, але й під час самої ТКГ. Я вже не кажу про те, що представники ОБСЄ не помічають заяв представників ОРДЛО від Росії, коли вони називають себе якимись трьома буквами або “республіками”, — йдеться про “елементарну повагу, коли перший президент України піднімає руку, щоб висловитися, а його не помічають, передаючи слово трьом літерам. Коли Гризлов хоче щось сказати, він просто вмикає мікрофон і каже”, — пояснив Гармаш.

Також раніше повідомлялося, що українська сторона в ТКГ пропонує провести обмін ув’язненими до 24 грудня.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин