Суд у справі MH17 завершився достроково

11.3.2023 в 17:37 · 111Переглядів Суспільство

У Нідерландах достроково завершився перший період судових засідань у справі про катастрофу MH17 на Донбасі

У понеділок, 9 березня, стартував процес по обвинуваченим у причетності до трагедії 17 липня 2014 року. Про це повідомляє Наразі.Медіа із посиланням на “BBC”.

Цей період засідань - перший з як мінімум п’яти - мав тривати до кінця тижня. Однак вже у вівторок ввечері суддя заявив про перенесення наступних засідань на 23 березня. Виникла необхідність додаткового розслідування.

Історія трагедії

Малайзійський літак летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17 і зазнав аварії 17 липня 2014 року за Донецьком. На борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.

Міжнародна об’єднана слідча група стверджує, що літак збитий з ЗРК “Бук”, що належав 53-й зенітно-ракетній бригаді ВС РФ з Курська. До цієї групи по розслідуванню входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна.

Судовий процес

Про те, що в ці дні будуть вирішуватися процесуальні питання, було відомо з самого початку. Перші два зарезервованих періоди уособлюють так звані попередні слухання, коли в залі присутні всі зацікавлені в сторони. Однак принципових нових рішень ніхто з них не чекає. Такі періоди заплановані з 8 червня по 3 липня, з 31 серпня по 13 листопада і з 1 лютого по 26 березня.

Голова суду не виключив при цьому, що може знадобитися навіть більше часу. Саме розслідування майже закінчено, і матеріали будуть передані до суду до червня.

У понеділок, 9 березня, засідання почалося, як і планувалося, в 10 ранку за місцевим часом. Для журналістів спеціально до засідання був обладнаний новий прес-центр на 500 осіб. Слухання проходило на голландською мовою, але для іноземних слухачів був зроблений синхронний переклад на англійську. Трохи більше десяти журналістів мали можливість перебувати всередині залу разом з родичами і адвокатами, а всього акредитовано на захід було близько 400 кореспондентів, але до другого дня засідань їх кількість в прес-центрі сильно скоротилося.

Обвинувачені

Фігурантами у справі про катастрофу літака на сході України є троє громадян Росії. Це Ігор Стрєлков (Гиркин), Сергій Дубинський (Похмурий), Олег Пулатов (Гюрза) і українець Леонід Харченко (Крот). На думку слідчих, всі вони мали відношення до транспортування на Донбас ЗРК “Бук”, з якого був збитий лайнер. На першому засіданні оголосили, що попросив надати захист тільки Пулатов. У суді його інтереси представляли два голландських адвокати і один російський - Баудевейна ван Ейка, Сабіни тен Дуссхате і Олени Кутьіна.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин