США ніколи не визнають Крим російським – Держдеп

26.2.2023 в 10:46 Політика

Сполучені Штати Америки у зв’язку із 7-річчям захоплення Криму Росією заявили, що ніколи не визнають окупацію Автономної республіки Крим та зберігатимуть санкції, доки Російська Федерація не змінить курс

Про це йдеться в заяві державного секретаря Ентоні Блінкена у День спротиву окупації АРК та Севастополя, речник Державного департаменту США.

“Сполучені Штати Америки заявляють про солідарність з Україною у зв’язку із сьомими роковинами вторгнення та захоплення Криму Росією – нахабного заперечення сучасного міжнародного порядку. Ми стверджуємо наріжну істину: Крим – це Україна.

Російська окупація та посилення мілітаризації Кримського півострова мають наслідки далеко за межами України, що загрожує загальній світовій безпеці (…).

Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона несправедливо утримує, та повернути Україні повний контроль над півостровом. Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України. 

Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України та захоплення Криму залишатимуться чинними, доки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не будуть визнавати заявлену Росією анексію Криму” - йдеться в заяві.

Блінкен наголосив, що окупація Криму спричинила значні людські втрати, окупаційна влада вдалася до репресій проти кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп у Криму, а також витіснила з півострова незалежні ЗМІ.

Водночас, США вітають нову ініціативу України “Кримська платформа” та сподіваються на продовження співпраці з Україною, союзниками й партнерами щодо припинення окупації Росією Кримського півострова та її агресії на сході України.

Раніше повідомлялося, що ЄС зробив нову заяву щодо окупації Криму.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин