Смерть Кернеса: стало відомо, хто керуватиме Харковом

17.12.2022 в 11:34 Політика

Повноваження міського голови Харкова у зв’язку зі смертю Геннадія Кернеса переходять до секретаря мерії

Про це у Facebook повідомила громадський діяч Ольга Айвазовська.

“Закон про місцеве самоврядування визначає, що у разі звільнення з посади міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, повноваження міського голови здійснює секретар відповідної міської ради”, – написала вона.

Не пізніше як на 15-й день особа, що здійснює повноваження мера, повинна звернутися до парламенту з клопотанням про призначення позачергових виборів.

Однак саме оголошення може відбутися нескоро, впевнена вона. Адже депутати розглядають клопотання протягом 90-денного строку. Подекуди ця процедура не була виконана роками.

“Тож, поки функції міського голови є кому виконувати та є консенсус місцевих еліт щодо цього, не факт, що вибори міського голови Харкова відбудуться найближчим часом”, – йдеться у повідомленні.

Вранці 17 грудня стало відомо, що Геннадій Кернес помер в берлінській клініці “Шаріте”, де він проходив лікування від коронавірусу та загострень хронічних хвороб.

Напередодні його оточення підтвердило, що у політика відмовила ще одна нирка, через що медики перевели його на 100% діаліз.

У Німеччині Кернес перебував з вересня. Відтоді ЗМІ неодноразово поширювали чутки про його смерть. Однак це не завадило хворому вкотре перемогти на місцевих виборах. 4 листопада його офіційно оголосили мером Харкова та відкрили першу сесію міської ради попри відсутність очільника.

Раніше повідомлялося, що помер Геннадій Кернес.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин