СБУ викрила банду, яка “вибивала” гроші

1.3.2023 в 11:42 Без категорії

Під час спецоперації у Києві та на Рівненщині Служба безпеки України нейтралізувала організоване угруповання, яке тероризувало мешканців регіонів та вимагало гроші з підприємців

Про це повідомила СБУ.

Спецпризначенці зафіксували зокрема факт “вибивання” через погрози вбивства 30 тисяч доларів.

Під час 17 обшуків за місцями проживання та в автомобілях зловмисників, виявлено вогнепальну зброю, радіостанції, балаклави та гроші, отримані злочинним шляхом та понад 16 кілограмів незаконно видобутого бурштину-сирцю.

Правоохоронці, із залученням співробітників ЦСО “А” СБУ, затримали у Києві та місті Вараш Рівненської області двох організаторів та трьох активних учасників угруповання.

 

За даними слідства, до складу банди входило п’ять осіб, які раніше неодноразово були засуджені до ув’язнення за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Встановлено, що зловмисники через створення штучних конфліктних ситуацій вимагали гроші з громадян, у тому числі підприємців. У разі відмови бандити погрожували фізичною розправою.

“Зібрані” гроші, організатори угруповання направляли на утримання представників кримінальних кіл, які відбували покарання у виправних установах Рівненщини. Крім цього зловмисники переправляли засудженим наркотики та засоби зв’язку для координування злочинної діяльності на “волі”.

Також встановлено, що двоє лідерів банди брали активну участь у вирішенні “конфліктів” між кримінальниками.

Затриманим повідомлено про підозру. Лідерам угруповання суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Наразі перевіряється інформація щодо причетності затриманих до вчинення інших тяжких та особливо тяжких злочинів.

Раніше повідомлялося, що СБУ оголосила Шарія в розшук.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин