СБУ на Київщині викрила осередок ІДІЛ

11.2.2023 в 10:40 Суспільство

На Київщині Служба безпеки України викрила осередок міжнародної терористичної організації “Ісламська держава”

Про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ.

“Його лідером є бойовик, що перебуває у розшуку в одній з країн Східної Європи за участь у бойових діях у Сирії. У 2019 році за підробленими документами прибув в Україну і підібрав групу “однодумців”, усі учасники якої є іноземцями”, - поінформували в СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що учасники осередку підробляли паспорти громадян України та РФ і здійснювали легалізацію на території України вихідців з країн Близького Сходу та Центральної Азії. За версією слідства, частина з них є діючими бойовиками “ІДІЛ”. За задумом лідерів міжнародної терористичної організації, вони мали “відсидітись” в Україні після скоєних злочинів. Фігуранти також поширювали літературу екстремістського характеру серед потенційних прихильників.

Правоохоронці провели 9 обшуків за адресами тимчасового проживання та переховування фігурантів справи. Під час слідчих дій вилучено засоби ураження, зокрема: вибухонебезпечну речовину із вмістом тротилу, гранату Ф-1, 8 гранатометних пострілів. А також банківські картки, валюту, чернетки із записами фінансових переказів до Сирії.

У фігурантів виявлено символіку міжнародної терористичної організації “ІДІЛ”, релігійно-екстремістську літературу автора, причетного до вербування бойовиків. До матеріалів кримінального провадження слідством також долучено задокументоване листування учасників осередку із бойовиками “ІДІЛ” за кордоном. У ній зловмисники обговорювали повернення у Сирію для участі у бойових діях.

Раніше повідомлялося, що в Іраку ліквідували одного з лідерів ІДІЛ.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин