Саудівська Аравія побудує “місто майбутнього” без доріг

12.1.2023 в 17:47 Суспільство

Принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман анонсував план будівництва першого “міста майбутнього” під назвою The Line, у якому не буде автомобілів та викидів парникових газів

Про це йдеться в пресрелізі проєкту.

“Споконвіку міста будувалися для захисту своїх громадян. Після промислової революції міста віддавали перевагу машинам, автомобілям та заводам, а не людям. У містах, які вважаються найрозвиненішими у світі, люди проводять роки свого життя в дорозі. До 2050 року тривалість поїздок збільшиться вдвічі. До 2050 року мільярду людей доведеться переїхати через збільшення викидів СО2 та рівня моря. 90% людей дихають забрудненим повітрям… Тому нам потрібно перетворити концепцію звичайного міста на концепцію футуристичного”, - сказав наслідний принц.

Зазначається, що The Line, довжиною 170 км, повинен стати доступним для пішоходів “поясом гіперпов’язаних майбутніх спільнот без машин і доріг, побудованим серед природи” і з п’ятихвилинною пішою доступністю всієї повсякденної інфраструктури. “Хребтом” системи стане підземний надшвидкісний транспорт, який повинен забезпечити перевезення пасажирів з одного кінця міста в інший за 20 хвилин. Також у місті будуть школи, оздоровчі центри та зелені насадження.

Будівництво міста почнеться в І кварталі цього року. Очікується, що місто додасть $48 млрд доларів у валовий внутрішній продукт королівства і створить 380 тис. робочих місць. Загалом планується, що до 2030 року в поселенні буде 1 мільйон жителів.

Neom - проєкт створення інноваційного транснаціонального міста поблизу Червоного моря площею 26 500 кв. км. Проєкт локалізовано в Табук, Саудівська Аравія поблизу прикордонного регіону Саудівська Аравія та Єгипту.

Раніше повідомлялося, що в Києві побудують метро на Троєщину.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин