Рибалки в Ємені знайшли в тілі кашалота цінну речовину на $1,5 млн

2.6.2023 в 16:03 Суспільство

35 рибалок у Ємені знайшли у тілі кашалота рідкісну амбру на загальну суму у 1,5 мільйона доларів

Про це повідомляє BBC.

Один із рибалок помітив тіло кашалота в Аденській затоці на півдні Ємену та покликав подивитися на нього інших. Рибалка сказав, що всередині кита може бути амбра.

Чоловіки витягнули тіло на берег і розрізали його тушу. У тілі справді знайшли амбру, яку використовують у парфумерії для того, щоб запахи не вивітрювалися.

“Запах був неприємний, але це означало багато грошей”, — поділився враженнями один із рибалок.

Ця знахідка означала для чоловіків кінець бідності. Вони розділили прибуток від продажу речовини порівну між собою, а також поділилися грошима з тими, хто їм допомагав, та найбіднішими людьми у своєму поселенні.

Самі рибалки купили нові автівки, будинки, човни, деякі планують одружитися. Також рибалки розповіли, що планують і надалі виходити у море, навіть якщо нічого не знаходитимуть, бо це “у їхній крові”.

Як пише BBC, лише кашалоти можу виробляти амбру у своєму череві. За даними експертів, амбру знаходять вкрай рідко і лише у тілах самців — у 1-5% цих тварин.

Кашалоти харчуються кальмарами, дзьоби цих молюсків можуть пошкоджувати нутрощі кита. Тому організм тварини утворює в’язку речовину, яка допомагає цим частинам кальмарів проходити через травну систему кашалотів. Так і утворюється амбра.

Раніше повідомлялося, що в Австралії навчилися друкувати “слонову кістку” на 3D-принтері.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин