РФ та Медведчук намагаються використати полонених у своїх цілях

21.1.2023 в 11:45 · 15Переглядів Політика

Російська Федерація та народний депутат України Віктор Медведчук намагаються використати полонених з ОРДЛО у своїх політичних інтересах

Про це заявляє Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі в Фейсбук.

“З цією метою вони планують завезти до України через Білорусь з Росії декількох осіб (попередньо 9), які утримувалися на тимчасово окупованій території України. Хто ці особи, чи були вони верифіковані у списках на звільнення, які обговорювалися в рамках Тристоронньої контактної групи, в якому стані ці особи – поки невідомо. Така активність РФ, її намагання використати Медведчука, є демонстративним кроком, який підважує процедури та практики, які реалізовуються в рамках діяльності Тристоронньої контактної групи”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що керівництво РФ таким чином нехтує домовленостями, досягнутими на вищому рівні у нормандському форматі, фактично принижуючи значення відповідних зусиль Німеччини, Франції та ОБСЄ.

Зокрема, попередньо відомо, що цих дев’ятьох осіб з окупованої території України, перевезли до Ростова, де утримували, готуючись “віддати” Медведчуку.

Як повідомляється, згідно із державними процедурами, цих осіб після перетину кордону України доведеться помістити в обсервацію та провести через повну перевірку спеціальних служб – “фактично, Кремль та Медведчук підставляють цих людей під додаткове навантаження, намагаючись вивезти їх в обхід офіційної процедури звільнення через майданчик ТКГ”.

“Глибоко аморальна спроба використати долі людей, які утримувалися на окупованій території з політичною та іміджевою метою ще раз демонструє усім, що Медведчук є неадекватною званню українського громадянина особою, а РФ – не здатною дотримуватись на цьому етапі елементарних процедур і практик, за які сама взяла на себе відповідальність”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що керівництво держави та українські спецслужби нададуть цим спробам відповідну оцінку. Також очікується відповідна реакція міжнародних партнерів.

Раніше повідомлялося, що окупанти передадуть Україні дев’ять полонених.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин