Прем’єр Естонії йде у відставку через корупційний скандал

13.1.2023 в 10:23 Політика

На тлі висунутих підозр колегам по партії у кримінальній справі про видачу пільгового державного кредиту компанії Porto Franco лідер Центристської партії Юрі Ратас оголосив про свою відставку з посади прем’єр-міністра Естонії

Про це повідомляє ERR.

Із заявою про те, що йде з посади очільника уряду країни, Юрі Ратас виступив в ніч на середу перед журналістами. Таке рішення він ухвалив після засідання правління Центристської партії, що тривало багато годин.

“У політиці для вирішення важких ситуацій доводиться робити дуже непростий вибір. У сформованій сьогодні ситуації, виходячи зі своїх цінностей, я ухвалив рішення піти у відставку з посади прем’єр-міністра Естонської Республіки. Це рішення було ухвалено після консультацій з правлінням і фракцією Центристської партії, а також з найближчими колегами. Можливими здавалися різні рішення, але тільки одне з них є правильним”, - підкреслив Ратас.

“Оприлюднені сьогодні (тут і далі йдеться про 12 січня - ред.) підозри прокуратури не означають, що хтось однозначно винен, але вони неминуче кидають серйозну тінь на всіх причетних. У такій ситуації здається однозначно правильним виходом у відставку дати можливість пролити світло на всі обставини і досягти ясності. В умовах політичного і громадського спокою. Переконаний, що слідчі органи виконають свою роботу професійно і неупереджено, а також з’ясують незаперечну правду в цій справі”, - додав Юрі Ратас.

Він також повідомив, що з його заявою нинішня урядова коаліція припиняє існування, і він вранці віднесе свою заяву про відставку президенту Естонії.

Приводом для відставки стали висунуті Центристській партії підозри в торгівлі впливом у межах порушеної силовиками кримінальної справи, пов’язаної з компанією Porto Franco та її проектом нерухомості в центрі Таллінна.

Раніше повідомлялося, що главу МВС Португалії закликали до відставки через вбивство українця.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин