Окупанти мінують населені пункти на Донбасі боєприпасами РФ

20.4.2023 в 14:11 Армія

Збройні формування Російської Федерації останнім часом все частіше здійснюють дистанційне мінування населених пунктів на Донбасі

Про це повідомляє штаб операції Об’єднаних сил.

Найчастіше окупанти використовують при мінуванні території безпілотні літальні апарати і спеціально переоснащенні гранати ПГ-7.

“З початку поточного року українською стороною СЦКК зафіксовано 8 випадків застосування російськими найманцями хв ПОМ-2. За короткий проміжок часу з 13 по 19 квітня верифікований вже другий подібний випадок”, - відзначили в штабі.

Українські військові відзначають, що перший випадок мінування стався 13 квітня в безпосередній близькості від об’єкта цивільної інфраструктури - КПВВ “Майорське”, а другий - в населеному пункті Зайцево 19 квітня.

“В нічний час російські окупанти з допомогою БПЛА скинули міни в житловому секторі, прекрасно розуміючи, що там немає військових. На щастя, цього разу обійшлося без жертв”, - додали в штабі.

Наголошується, що військовослужбовцям гірничо-штурмової бригади “Едельвейс” вдалося вчасно виявити і знешкодити міни ПОМ-2, особливість яких полягає в тому, що їх неможливо знешкодити без вибуху.

“Міни встановлюються тільки засобами дистанційного мінування, а вибух заряду відбувається в момент спрацьовування чутливих датчиків цілі, несе особливу небезпеку для місцевого населення”, - пояснили військові.

Щоб приховати, що дані боєприпаси поставляються бойовикам з РФ, вони затирають маркування, де вказано номер партії, завод і дата виготовлення боєприпасу.

Крім цього, українська сторона СЦКК повідомила, що 17 квітня бойовики провели обстріл житлового сектора Погоди з забороненого мінськими домовленостями міномета калібру 120 мм. Міни потрапили по вулиці Журавського 23 і 24, у результаті чого було пошкоджено огорожу приватного господарства.

“Всі зазначені злочини проросійських найманців були верифіковані Українською стороною СЦКК. Результати верифікації будуть служити безперечними доказами злочинів РФ на українській землі”, - зазначили в ООС.

Про дані факти українська сторона СЦКК повідомила СММ ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що Путін пропонував Україні допомогу у відбудові Донбасу.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин