Окупанти готують свій “закон” про в’їзд у ОРДЛО

4.3.2023 в 10:24 Політика

Окупаційна влада Донецької області планує прийняти “закон” про перетин лінії розмежування з територією непідконтрольною владі України

Про це повідомила українська делегація в ТКГ.

Так званий “документ” називатиметься закон ДНР “Про деякі питання перетину тимчасової лінії фактичного розмежування силових структур і правоохоронних органів ДНР та держави Україна”.

Українська делегація зазначає, що у окупанти завершать процес міжвідомчого погодження цього “закону” 3 березня.

Він передбачатиме запровадження дозвільної процедури на виїзд осіб з ТОТ у ДО, а також визначає категорії осіб, яким заборонений̆ в’їзд/виїзд з/до “ДНР”.

Зокрема, перетин лінії розмежування при виїзді фізичних осіб і транспортних засобів з ТОТ у ДО здійснюватиметься за наявності перепустки, оформленої “органами внутрішніх справ ДНР”. Вона видаватиметься особам, які досягли 18-річного віку, безоплатно строком на 6 місяців.

Відзначається, що обов’язковими умовами для видачі такої перепустки є проходження особами дактилоскопічної реєстрації, фотографування та перевірка особистих засобів зв’язку заявників.

Крім цього, при слідуванні за межі ТОТ у ДО на транспортному засобі перепустка також має оформлюватися і на цей транспортний засіб.

Розгляд заяв на отримання перепусток “органами внутрішніх справ ДНР” проводиться протягом 15 діб від дати клопотання (у екстрених випадках – протягом доби).

При в’їзді через лінію розмежування людини, якій раніше не оформлявся пропуск для виїзду або термін його дії закінчився, на тимчасовому пункті контролю “посадовцями ОВС” проводиться перевірка мобільного телефону, дактилоскопічна реєстрація і фотографування фізичної особи.

У ТКГ не виключають, що аналогічний “нормативний акт” розробляється й окупаційною адміністрацією на ТОТ у Луганській області.

Українська сторона додала, що Росія продовжує створювати штучні перепони, щоб ізолювати мешканців ТОТ від території̈ України, яка контролюється урядом.

Раніше повідомлялося, що податкова та СБУ перекрили канал поставки продукції з ОРДЛО.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин