НБУ перерахує до казни 24,4 млрд – це менше, ніж передбачено в законі

20.4.2023 в 17:14 Політика

Нацбанк перерахує 24,43 млрд грн прибутку до держбюджету у 2021 році

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що Рада НБУ 20 квітня затвердила консолідовану фінансову звітність Нацбанку за 2020 рік, яка була підтверджена незалежною аудиторською фірмою ТОВ “Ернст енд Янг Аудиторські послуги”.

“За підсумками 2020 року прибуток до розподілу Національного банку становить 40,7 млрд грн. Ця сума традиційно відповідно до Закону України “Про Національний банк України” частково спрямовуватиметься до державного бюджету України, частково - в загальні резерви НБУ”, - йдеться у повідомленні.

“У 2021 році Нацбанк перерахує до державного бюджету 24,43 млрд грн свого прибутку. Відповідно держава отримає практично на 2 млрд грн більше, ніж Національний банк очікував, коли надавав минулого року прогнозну суму для закладення в цьогорічний бюджет.

НБУ перерахує ці кошти відповідно до графіка, узгодженого з Міністерством фінансів”, - заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

У НБУ нагадали, що прогнозований раніше Національним банком прибуток до перерахування в держбюджет-2021 становив 22,63 млрд грн.

“Решта прибутку до розподілу (16,3 млрд грн) спрямовуватиметься на збільшення загальних резервів центрального банку, які згідно з вимогами ЗУ “Про Національний банк Україниˮ повинні становити 10% від середньорічного обсягу грошово-кредитних зобов’язань Національного банку”, - пояснили в регуляторі.

Нагадаємо, в законі про держбюджет на 2021 рік передбачено, що НБУ за підсумками 2020 року перерахує в бюджет не менше 33 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Україна у травні може зіткнутися з дефіцитом дизпалива.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин