“Миротворці” РФ в Карабасі “засвітилися” у війні на Донбасі

12.11.2022 в 14:33 Армія

“Миротворці” цієї ж російської бригади були в Придністров’ї, а потім брали участь в російській агресії проти Грузії в серпні 2008 року

Про це повідомляє InformNapalm.

В Нагірний Карабах Росія перекидає майже 2 тисячі військовослужбовців, близько 90 БТР і 380 одиниць автотехніки.

Основу російського контингенту, який вилетів в Нагірний Карабах виконувати роль “миротворців”, складають контрактники 15-ї окремої мотострілкової бригади Центрального військового округу ЗС РФ із смт Рощинский в Самарській області. Військові цієї в/ч брали участь в захопленні Криму та окупації частини Донбасу.

Він зазначає: “Підсумок нової карабахської війни, яка тривала з 27 вересня до 10 листопада, - введення російських” миротворців “, чого і слід було очікувати. В історію знову запишеться, що саме РФ зупинила війну”.

Станом на 10 листопада 2020 у базі даних InformNapalm в 14 OSINT-розслідуваннях встановлені особисті дані 37 російських військовослужбовців зі складу 15-ї ОМСБр, які брали участь у військовій агресії проти України. Дані 11 з них представлені у інфографіці

На більшості фото та відео, які вдавалося зробити журналістам підчас подій операції захоплення Криму в 2014 році, російські “зелені чоловічки” були у балаклавах та без знаків розрізнення, що значно ускладнювало їх ідентифікацію. Російське військове керівництво усвідомлювало, що вчиняє військовий злочин і наказувало виконавцям ретельно маскувати свою особу. Але протягом багатьох років завдяки проведенню розвідки та моніторингу в соцмережах волонтерам InformNapalm вдається зривати маски з російських військових злочинців, ідентифікувати їх особу та додаткові докази їх участі у агресії проти України.

На фото один з фігурантів цього OSINT-розслідування. Балаклава ретельно прикривала його від камер журналістів та випадкових свідків, але не змогла прикрити від його власної камери у смартфоні.

Загалом в цьому OSINT-розслідуванні встановлені дані 13 нових російських військових, що брали участь у агресії проти України, ще 2 осіб з цього військового формування РФ також були ідентифіковані InformNapalm раніше у попередніх дослідженнях. Загальна інформація з даними 15 російських військовослужбовців 382-го ОБМП (в/ч 45765) винесена на інфографіку.

Деталі OSINT-розслідування

Відправною точкою OSINT-розслідування став російський морпіх з 382-го ОБМП Клим Карабукліян. Вивчивши його особисті сторінки соцмереж та його товаришів по службі, журналісти встановили ще 12 російських морпіхів, які також брали участь у спецоперації захоплення Криму.

У грудні 2013 року Карабукліян перевівся на службу в 382-й окремий батальйон морської піхоти (ОБМП) ЧФ РФ (в/ч 45765), що базується у м. Темрюк Краснодарського краю РФ (батальйон входить до складу 810-ї окремої бригади морської піхоти, в/ч 13140, ППД – тимчасово окупований Крим, Севастополь).  Про службу морпіхом Карабукліян написав під наступною фотографією: “Вже моряк) я перевівся в Темрюк, морська піхота”.

З наступних дописів та фотографій на сторінці Карабукліяна стає зрозуміло, чому він прощався з Росією і куди він вирушив.

3 березня 2014 року фігурант опублікував статус: “На Україні”.

Комахідзе уточнює, що з грудня 2005 року до листопада 2008-го “миротворча” 15 ОМСБР ВС РФ була в зоні “грузино-абхазького конфлікту”, в Придністров’ї, а потім брала участь в російській агресії проти Грузії в серпні 2008 року.

Більш того, з 2014 року російська бригада “засвітилася” в операції по захопленню Криму, а пізніше - в бойових діях на Донбасі.

Також раніше повідомлялося, що у Bellingcat викрили зв’язок ГРУ з проросійськими “журналістами” у поширенні фейків про MH17.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин