Місія ОБСЄ зафіксувала перевезення “виборців” з ОРДЛО в РФ

21.9.2022 в 13:51 Суспільство

ОБСЄ зафіксувала автобуси, які перевозили мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) України на територію РФ

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у звіті № 220/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ).

“18 вересня, перебуваючи в місці на відстані приблизно 200 м на північний захід від пункту пропуску на кордоні поблизу н. п. Успенка (73 км на південний схід від Донецька) протягом приблизно 15 хвилин, команда СММ бачила, що в Україну в’їхали 21 автомобіль (у тому числі 11 з табличками “ДНР”), 13 тентованих вантажiвок (в тому числі 11 з табличками “ДНР”) і 10 автобусів (всі з табличками “ДНР” і з пасажирами різної статі і віку; більшість автобусів мали табличку на вітровому склі з написом “Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!”), а також увійшли 36 осіб (18 жінок, 16 чоловіків різного віку і 2 дітей)”, - йдеться у звіті.

За даними СММ, за аналогічний період часу з України виїхали 10 автомобілів, а також 13 автобусів - “всі з табличками “ДНР” і з пасажирами різної статі і віку, більшість автобусів мали табличку на вітровому склі з написом “Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!”.

Однак, після того, як спостерігачі ОБСЄ прибули до вказаного місця, один з бойовиків збройних формувань РФ зупинив СММ і відмовив у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

За 200 метрів від пункту пропуску на кордоні поблизу н. п. Маринівка спостерігачі ОБСЄ протягом 60 хвилин зафіксували, як в Україну в’їхало 12 автомобілів і 7 автобусів. За аналогічний період часу з України виїхали 11 автомобілів, 5 тентованих вантажiвок і 2 автобуси. Після прибуття патруля СММ до вказаного місця член збройних формувань РФ також зупинив спостерігачів і відмовив їм у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

Бойовики російських збройних формувань не дозволили СММ ОБСЄ вести спостереження і в пункті пропуску на кордоні біля н. п. Ізварине, наказавши патрулю покинути цей район відразу після прибуття.

19 вересня спостерігачі ОБСЄ знову зафіксували перевезення жителів ОРДЛО в Росію для голосування на виборах до Держдуми.

Раніше повідомлялося, що ОБСЄ розглядає окупантів як окрему сторону переговорів у ТКГ.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин