Медведчук та Козак: від розкрадання держнадр до держзради

12.5.2023 в 13:18 Політика

Народному депутату від “ОПЗЖ” Тарасу Козаку та голові політсили Віктору Медведчуку висунули звинувачення за трьома епізодами

Про це повідомили генпрокурор Ірина Венедіктова та очільник Служби безпеки України Іван Баканов на брифінгу 11 травня.

Перший епізод стосується розграбування національних ресурсів. Слідство встановило, що Медведчук та Козак передали російській стороні морське газове родовище “Глибока” в Чорному морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн.

За даними слідства, у 2012 році компанія ТОВ “Нові Проекти”, що, як кажуть слідчі, належить до орбіти Медведчука, отримала права на розробку родовища. А у 2015 році разом із Козаком Медведчук передали документальну й матеріальну базу “Глибокої” окупантам, зокрема перереєстрували ТОВ “Нові Проекти” за російським законодавством.

Документ, який підтверджує право власності ТОВ «Нові Проекти» на родовище Глибока

На підтвердження своїх слів Офіс генпрокурорки й СБУ показали аудіозаписи розмови Медведчука із неназваним заступником голови уряду РФ (Медведчук називає його “Діма”; ймовірно, йдеться про Дмитра Козака, який також очолює російську переговорну групу в “Нормандському форматі”).

Венедіктова каже, що експертиза підтвердила: голос на записах належить саме депутату. В СБУ вважають, що так Медведчук хотів уникнути сплати податків в Україні і таким чином “легітимізує окупацію півострова“.

Доказ перереєстрації ТОВ «Нові Проекти» за російським законодавством

За словами Венедіктової, родовище не почали досі розробляти лише тому, що його межі перетинаються з одним із російських військових округів. Але Медведчук начебто звернувся до Путіна з проханням переглянути ці межі, щоб розблокувати розвідку.

Лист до Володимира Путіна щодо родовища Глибока з правками, які, як встановила експертиза, належить Віктору Медведчуку

Другий епізод відбувся у серпні 2020 року. Тоді Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування та озброєння прихованого одного з військових підрозділів Збройних сил України.

Третій епізод стосується безпеки держави в інформаційній сфері: йдеться про підготовку обома фігурантами проєкту “Промінь”. Він передбачав “створення інфраструктури впливу” через українських трудових мігрантів у Росії: українців мали заохочувати їхати на заробітки в РФ і через них поширювати пропаганду в Україні по поверненні додому.

Рукописні правки на тексті проєкту, який показали в СБУ, належать Медведчуку, встановила експертиза.

Текст проєкту «Промінь», який показали на брифінгу

Як заявив Баканов, Козак перебуває в Росії або тимчасово виїхав з території РФ. А Медведчук, за даними слідства, 8 травня в’їхав в Україну й не полишав її територію.

Нагадаємо, що “тітушки” Медведчука завадили евакуації його автівки.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин