Лукашенко дозволив силовикам застосовувати бойову техніку проти мітингарів

17.5.2023 в 17:01 Політика

Олександр Лукашенко підписав закон “Про зміну законів з питань гарантування національної безпеки Республіки Білорусь”

Про це повідомляє БЕЛТА.

Документ, який раніше було прийнято Палатою представників і схвалено Радою Республіки, зареєстровано в Національному реєстрі правових актів, що свідчить про його підписання Лукашенком.

Зазначається, що документ вносить зміни до законів, що регулюють діяльність органів внутрішніх справ і ряду інших правоохоронних органів і воєнізованих організацій. У них визначається, що діяльність органів внутрішніх справ є гласною тою мірою, яка це не суперечить вимогам кримінально-процесуального законодавства, законодавства, що визначає порядок адміністративного процесу, законодавства про оперативно-розшукову діяльність.

Також конкретизуються підстави для проведення особистого огляду громадян, огляду речей при них, транспортних засобів. Наприклад, стає можливим проведення такого огляду під час затримання.

Новим законом уточнюються умови і межі застосування фізичної сили, спеціальних засобів, зброї, бойової та спеціальної техніки. Передбачається, що співробітники правоохоронних органів не несуть відповідальності за шкоду, заподіяну в результаті їх застосування, якщо таке застосування здійснювалося відповідно до вимог законодавчих актів, що регулюють діяльність цих органів. Крім того, органи внутрішніх справ наділяються правом застосовувати бойову і спеціальну техніку під час припинення масових заворушень.

Співробітникам органів внутрішніх справ надається право забороняти громадянам здійснення відеозапису, кіно-та фотозйомки для проведення процесуальних дій, забезпечення громадського порядку, особистої та громадської безпеки; вести звуко- і відеозапис навколишнього оточення, в тому числі громадян, під час виконання службових обов’язків.

Основні положення закону набирають чинності через місяць після його офіційного опублікування.

Раніше повідомлялося, що Лукашенко розповів Додону про страусів та показав “улюблений палац”.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин