Конфлікт між Ізраїлем та Палестиною набуває нових обертів

11.5.2023 в 10:36 Армія

Загострення арабо-ізраїльського конфлікту, що відбувається через дії влади Ізраїлю та палестинських угруповань, досягло гарячої фази

Як привід для ескалації протестувальники використовували ізраїльське свято, на честь перемоги у Шестиденній війні. Його частиною є т.зв. “Марш прапора” з заходом на Храмову гору. Саме її вирішили “захищати” араби попри те, що маршрут маршу був змінений незадовго до його початку.

Бомбардування ізраїльтян під час свята

Араби випустили з сектора Гази кілька десятків реактивних снарядів в напрямку Ізраїлю. Частина з них була перехоплена ізраїльською системою ПРО “Залізний купол”, частина впала в безлюдних місцях, кілька вибухнули в арабських кварталах. У відповідь ВПС Ізраїлю завдали удару по палестинських бойовиках, відповідальним за обстріл. Це призвело до загибелі дев’яти осіб, в т.ч. трьох дітей, які перебували неподалік від ісламістів.

Перехоплення ракет системою протиповітряної оборони Ізраїлю

У Туреччині всю ніч проходили мітинги на підтримку Палестини із закликами втрутитися у війну проти Ізраїлю. Анкара це ніяк не прокоментувала. Єгипет традиційно виступає посередником в переговорах між Ізраїлем та Палестиною, проте цього разу до єдиного знаменника прийти не вдалося, оскільки в Ізраїлі заявили: “Ми не прагнемо до припинення вогню, це тільки початок. Ми хочемо завдати серйозної шкоди ХАМАС і це питання днів”.

Система ППО “Залізний купол” збиває ракети палестинців

Уряд Ізраїлю зробив кілька заяв, серед яких:
- ВПС Ізраїлю знищили 130 цілей в секторі Гази, включно з виробничими майданчиками, складами, тренувальними комплексами та 2-ма наступальними тунелями біля паркану й 15 бойовиків-терористів.
- Система ПРО “Залізний купол” показала 90% ефективності й була посилена цієї ночі.
- Начальник штабу схвалив продовження атак протягом наступних 24 годин.

Запуск ракет із сектора Гази

Палестинська влада в питанні заяв поводилася більш стримано. Вони просто до ранку запускали ракети в сторону Ізраїлю, окремі угруповання також робили локальні напади. Зокрема у місті Лод палестинці підпалили синагогу.

Підпал синагоги у місті Лод
Запуск ракет з території сектора Гази в бік Ізраїлю

Також раніше повідомлялося, що США розглядає надання Україні систем ППО.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин