Службовці київських лікарень крадуть на закупівлі апаратів ШВЛ

19.11.2022 в 10:44 Суспільство

Служба безпеки викрила розкрадання державних коштів на закупівлі апаратів штучної вентиляції легенів хворих COVID-19

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Співробітники СБУ викрили службовців медичних закладів Києва на розкраданні коштів, виділених на боротьбу з пандемією COVID-19. За попередніми даними, через злочинні махінації зловмисники привласнили майже 2 млн грн“, - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що до «схеми» причетні не лише посадовці медустанов, а й підприємці, які продавали обладнання. Розкрадання відбувалося за рахунок включення до вартості суми ПДВ, хоча законодавством передбачено звільнення від оподаткування ПДВ таких операцій.

Гроші привласнювалися із закупівель анестезіологічних систем та апаратів штучної вентиляції легенів.

Нині повідомили про підозру головному бухгалтеру Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗУ. Вирішується притягнення до відповідальності керівництва підприємства-постачальника.

Водночас, у ході досудового розслідування, встановлено додаткові епізоди аналогічних порушень в інших державних органах та установах України“, -додають у службі.

Як повідомлялося раніше, СБУ викрила міжнародний канал контрабанди анаболічних стероїдів до РФ через Україну з мільйонними оборотами.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин