Генетики вивчили, чому вимерли жахливі вовки

18.1.2023 в 14:03 · 18Переглядів Різне

Стародавній жахливий вовк, можливо, був одним з найбільш самотніх вовків: він настільки генетично відрізнявся від свого найближчого родича-вовка , що не міг з ним схрещуватися

Про це повідомляють австралійські вчені.

Це відкриття засноване на новому дослідженні, глибокому аналізі ДНК, витягнутої з кісток стародавніх жахливих вовків з усією Північної Америки. Коли мільйони років тому Canis dirus відділилися від сірих вовків, з тих пір вони, здається, ніколи не змішувалися.

Фактично, їх генетична лінія настільки відрізняється від інших псових, що дослідницька група пропонує повністю віднести жахливих вовків до іншого роду - щоб вони були перекласифіковані як Aenocyon dirus.

“Жахливих вовків іноді зображають як міфічних істот - гігантських вовків, що бродять по похмурим замороженим ландшафтам, - але реальність виявляється ще більш цікавою”, - сказав палеобіолог Кірен Мітчелл з Університету Аделаїди в Австралії.

“Не дивлячись на анатомічна подібність між сірими вовками та жахливими вовками - припускаючи, що вони, можливо, могли бути пов’язані таким же чином, як сучасні люди та неандертальці - наші генетичні результати показують, що ці два види вовків набагато більше схожі на далеких родичів, таких як люди та шимпанзе”, - визнав вчений.

Останки жахливого вовка можна знайти в літописі скам’янілостей від 250 000 до приблизно 13 000 років тому, і, схоже, вони домінували серед хижаків під час останнього льодовикового періоду на території сучасної Північної Америки.

Вченим вдалося отримати п’ять зразків ДНК жахливого вовка від 50 000 до 12 900 років тому з Айдахо, Огайо, Вайомінгу та Теннессі.

Потім вони порівняли їх з геномних даними восьми сучасних собачих, отриманими з геномної бази даних: сірий вовк, койот ( Canis latrans), африканський вовк ( Canis lupaster), червоний вовк або Куон гірський ( Cuon alpinus), ефіопський вовк ( Canis simensis), Африканська дика собака ( Lycaon pictus), магеллановий собака ( Lycalopex culpaeus) та сіра лисиця ( Urocyon cinereoargenteus).

Вони виявили, що, на відміну від інших вовків, які мігрували між регіонами, жахливий вовк залишався на місці, ніколи не покидаючи Північної Америки. І, що дивно, хоча вони жили разом з койотами та сірими вовками протягом як мінімум 10 000 років, вони, схоже, ніколи не схрещувалися з ними.

“Коли ми вперше почали це дослідження, ми думали, що жахливі вовки - це просто такі” посилені “сірі вовки, тому ми були здивовані, дізнавшись, що вони генетично розрізнялися настільки сильно, що, ймовірно, не могли схрещуватися”, - сказав молекулярний генетик Лоран Франц з Університету Людвіга-Максиміліана в Німеччині та Університету Королеви Марії в Великобританії.

Фактично, згідно з аналізом команди, жахливі вовки та сірі вовки, мабуть, відокремилися від загального предка понад 5 мільйонів років назад. Якщо врахувати, що собаки та вовки розділилися між 15 000 та 40 000 років тому, це дійсно дуже багато часу.

І хоча команда не досліджувала цю можливість, генетична ізоляція могла сприяти остаточної смерть стародавнього звіра, оскільки він не зміг адаптуватися до змінюється світу з новими рисами.

“Хоча стародавні люди та неандертальці, мабуть, схрещувалися, як і сучасні сірі вовки і койоти, наші генетичні дані не надали доказів того, що жахливі вовки схрещувалися з будь-якими живими видами собак”, - сказав сказав палеобіолог Кірен Мітчелл.

“Вона - найповніший зразок вовка, який коли-небудь був знайдений в льодовиковий період. Всі її м’які тканини, її волосся, її шкіра, навіть її маленький носик все ще там. Це дійсно рідкість”, - сказала провідний автор Джулі Мічен, доцент анатомії Університету Де-Мойн у Айові.

Кілька типів аналізів, включаючи радіовуглецеве датування, відбір зразків ДНК і вимірювання рівнів різних ізотопів кисню, підтвердили, коли цуценя померло. Зокрема, рентгенівські знімки скелета та зубів також показали, що вовчиці, яку назвали Жур, було всього 7 тижнів, коли вона зустріла свою передчасну смерть.

Крім того, що мумія Жур була найповнішим з коли-небудь виявлених вовків льодовикового періоду, вона також була особливо важлива для дослідників, тому що вона була виявлена ​​в Північній Америці.

Раніше повідомлялося, що селище на Прикарпатті тероризують голодні вовки.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин