Дороги державного значення стануть платними для вантажівок: коли та де

21.9.2022 в 18:06 Політика

Міністерство інфраструктури розробило законопроєкти, які передбачають введення плати за користування дорогами держзначення для вантажівок із 2023 року

Про це нам повідомили в Міністерстві інфраструктури.

“Пропонується запровадити з 1 січня 2023 року плату за використання автомобільних доріг загального користування державного значення транспортними засобами повною масою 12 тонн і більше”, — йдеться у відповіді Мінінфраструктури на запит hromadske.

Також там уточнили, що зібрані кошти направлятимуть до державного дорожнього фонду. За порушення цих правил буде адміністративна відповідальність. Однак робити платними для вантажівок будуть не всі дороги.

“Віднесення автомобільних доріг загального користування державного значення до розряду платних планується здійснювати з урахуванням показників рівності проїзної частини доріг” — уточнили в міністерстві.

Поки у нас немає жодної такої дороги, однак вже є постанова уряду, яка встановлює максимальні тарифи для проїзду платними дорогами — для вантажівок, автобусів та іншого транспорту масою 12 тонн і більше. Він становить 0,133 євро за кілометр. За нинішнім курсом це 4,2 гривні.

Зазначимо, що, по-перше, це максимальний тариф, тобто він може бути меншим, але не більшим. По-друге, до 2023 року це може ще змінитись, та й не факт, що введення плати за проїзд не відтермінують.

Перелік автомобільних доріг загального користування державного значення — в постанові уряду. 

Раніше повідомлялося, що на дорогах України внаслідок ДТП за 30 років загинули 180 тисяч осіб.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин